Wyjątkowy wieczór w Teatrze Groteska. Młodzi dziennikarze nagrodzeni po raz szósty

IMG_5293.JPG

Po raz szósty przyznano wyróżnienia w ramach Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Podczas wtorkowej Gali w krakowskim Teatrze Groteska, w obecności ponad dwustu gości, kolejnymi laureatami Konkursu zostali: Sławomir Farbaniec, Urszula Chylaszek i Daria Marchewka, Marta Zdzieborska oraz Monika Skrzypczak i Maria Szajny.

Finałowa Gala, po raz pierwszy w historii Konkursu, została zorganizowana w Teatrze Groteska – jednej z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. O czym nie sposób było zapomnieć, bowiem przypomniała o tym otwierająca Galę inscenizacja i tancerki, stylizowane na teatralne marionetki.

Kapituła Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka, zdecydowała, że grono siedemnastu dotychczasowych laureatów w tym roku powiększy się o sześć osób, nagrodzonych w kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie i Młodzi Twórcy Filmowi.

Nagrodę za Debiut Publicystyczny Roku wręczył dyrektor Teatru Groteska, Adolf Weltschek. – Dzisiejsza scena medialna jest wrażliwa na działanie różnego rodzaju „toksyn”. Antidotum na nie może stanowić istnienie tego typu konkursów – podkreślał Weltschek. Wyróżnienie otrzymał Sławomir Farbaniec za wywiad z Bartoszem Ostałowskim, opublikowany w serwisie motoryzacyjnym Mototrends.pl.

IMG_5192.JPG

Za Inicjatywę Roku uznany został  kwartalnik „Nomada”, stworzony przez Urszulę Chylaszek i Darię Marchewkę. Zwyciężczyniom na scenie Teatru Groteska gratulował dziennikarz radia RMF FM, Kamil Baleja. – Dziennikarz to osoba, która powinna szukać własnej drogi. Najpiękniejsze w tym zawodzie jest jej odkrywanie i wytyczanie własnych ścieżek – zaznaczył Baleja.

Reportażem – po debiucie został tekst „Zbyt wiele na jedno życie” Marty Zdzieborskiej. Wyróżnienie przekazał ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”.– To dla mnie niesamowite wyróżnienie, bo otrzymałam je za najtrudniejszy tekst w mojej karierze – przyznała nagrodzona.

IMG_5208.JPG

Kategoria „Młodzi Twórcy Filmowi” z sukcesem zadebiutowała w dziennikarskim konkursie. Efektem wysokiego poziomu nadesłanych prac było wyłonienie dwóch laureatek: Moniki Skrzypczak i jej reportażu „Drużyna z zespołem”, wyemitowanego na antenie TVP podczas programu „Magazyn Ekspresu Reporterów” oraz Marii Szajny, nagrodzonej za filmowy życiorys Alojzego Frosa. Zwyciężczynie, przełamując symboliczny czek, uhonorowali Krzysztof Gurba – prezes Zarządu Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Wojciech Szumowski – reżyser i dokumentalista.– Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka  to najlepsza motywacja na początku medialnej drogi – powiedziała Monika Skrzypczak.

Wydarzenie zgromadziło ponad dwustu gości: doświadczonych dziennikarzy i filmowców, medialnych debiutantów, wykładowców akademickich i studentów. Galę poprowadzili Sara Guzik – koordynatorka Konkursu i Michał Niewodowski – dziennikarz TVP3 Kraków. W organizację Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zaangażowany był blisko 40-osobowy zespół studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. O oprawę muzyczną zadbał zespół Kamil Sarnicki Band bawiąc gości największymi muzycznymi hitami granymi na żywo.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s