O Konkursie

15068457_1150484265041319_4064254507037022407_o

Konkurs co roku, pod czujnym okiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Dziennikarskiego Koła Naukowego, tworzą studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, dla młodych dziennikarzy. Każdego roku dokładają starań, by zainspirować i zachęcić do udziału, a także zarazić szlachetną ideą – chodzi bowiem o to, aby pokazać, jak wielu młodych i utalentowanych ludzi jest wśród nas, a jeszcze o nich nie usłyszeliśmy.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im Bartka Zdunka powstała, by motywować młodych ludzi, aby nie chowali swoich talentów przed światem. Nagradzamy tych, dla których Nagroda ta jest pierwszym laurem w profesjonalnym dziennikarstwie, jak i tych, dla których jest to kolejny krok w ich medialnej karierze. Doceniamy prace wyróżniające się wysokimi walorami dziennikarskimi, które przyczyniają się do propagowania wartościowych idei i wychodzą naprzeciw powszechnej komercjalizacji treści.

Nagroda przydzielana jest w czterech kategoriach:  

1) Debiut Publicystyczny Roku – za debiutancki utwór dziennikarski, cechujący się wysokimi walorami dziennikarskimi i rzetelnością w połączeniu ze świeżością spojrzenia;

2) Inicjatywa Roku – za oryginalne i nowatorskie rozwiązanie lub działanie dziennikarskie;

3) Reportaż – po debiucie im. Pawła Migasa – przyznawana jest za utwór dziennikarski (tekst, reportaż radiowy lub telewizyjny), spełniający wymogi gatunku, jakim jest reportaż;

4) Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiegorozdzielana na trzy kategorie:

  1. Nagroda Główna – przyznawana jest dla reżysera debiutanckiego utworu filmowego (filmu dokumentalnego, reportażu filmowego, programu telewizyjnego, etiudy filmowej) cechującego się wysokimi walorami dziennikarskimi, artystycznymi, rzetelnością dokumentacyjną i jakością wykonania, w połączeniu ze świeżością spojrzenia.
  2. 2.Wyróżnienie za debiutancki reportaż filmowy – przyznawana jest reżyserowi debiutanckiego reportażu filmowego lub telewizyjnego za oryginalne i nowatorskie opracowanie tematu, jakość wykonania i walory artystyczne.
  3. 3.Wyróżnienie za film o tematyce religijnej – przyznawana jest za utwór filmowy (film dokumentalny, reportaż filmowy, reportaż telewizyjny, etiudę filmową, program telewizyjny), którego tematem jest wiara, kontekst społeczny i kulturowy religii, problematyka wartości duchowych.

 

Konkurs organizowany jest przez:

  • Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa UPJPII
  • Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII
  • Koło Młodych Oddziału Krakowskiego SDP
  • Redakcja Programów Katolickich im. Księdza Andrzeja Baczyńskiego

 

Patronem Konkursu jest zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek – student pierwszego rocznika Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Człowiek o niepospolitych zdolnościach i wielkim sercu, wspaniały przyjaciel i świetny kolega, któremu nie było dane za życia zadebiutować w świecie mediów i spełnić swoje wielkie marzenia dziennikarskie. Po śmierci Bartka wydano zbiór jego tekstów, pt. “W cieniu ciszy”, by jego poezją inspirować do tworzenia.

Patronem kategorii specjalnej, obejmującej reportaże niebędące debiutami jest Paweł Migas, absolwent dziennikarstwa UJ, pracownik „Gościa Niedzielnego”. Zmarł po krótkiej chorobie, nie doczekawszy swoich 25 urodzin.

Patronem kategorii Młodzi Twórcy Filmowi jest ks. prof. Andrzej Baczyński. Współzałożyciel, redaktor i kierownik redakcji programów katolickich. Zmarł 1 grudnia 2015 roku po długiej i ciężkiej chorobie.

 

WIĘCEJ W REGULAMINIE 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s